Veselé výroky našich dětí

• Matyášek z první třídy mluví s paní učitelkou o čertech. Paní učitelka říká, že se trochu bojí a Matysek odpoví:" Neboj se, neboj se, budou dárečky!!"
  • Učitelka se ptá dětí: "Co má včelka na zadečku?" Nikolka odpoví: " No přece švihadlo!"
  • Děti na zahradě nedodržují pravidla hry a paní učitelka to s dětmi řeší: "Děti, jak to uděláme, abychom si mohli na zahradě hrát?" Vašík odpoví:" Já nepřijdu do školky a budu zlobit doma."
  • Děti v první třídě poznávají kytičky na zahradě. Charllotka ( má ráda marcipán)volá:"To je Narcipánka!" ( narciska)
  • Učitelka Ivanka říká Barušce: "Když jsi byla malá, tak na Tebe občas sedla vzteklina." Barunka odpovídá:"A přes to jsme se měli rádi, viď?"
  • Kačenka při svačině: "Prosím přidat horkou krávu (kávu)!"
  • Otík si postavil domeček, někdo mu ho zboural: "Zbořilři mi dům jsem bezdomovec! Ale Kája mi ho zase postavil, tak jsem zase zdomovec."
  • Učitelka se ptá dětí:"Děti víte, kdo je to vůl?" Jedno z dětí odpovídá:"To je můj táta."Paní učitelka to popírá. Dítě odpoví:"Ale maminka to říkala."
  • Učitelka se ptá dětí, kdo u nich doma bydlí. Adélka odpovídá: "Já, maminka a tatínek miláček!

• Ivanka ( asistentka) říká Stellince: "Stelo, do koupelny a pusu!" - Stellinka: "A komu?"
  • Tomášek: "Mrkev je zdravá, abychom dobře blikali..."
  • Kačenka po spaní: "Vstávejte děti!! Už přijde maminka Kroftová!"
  • Míša: "Nejde mi otevřít trezor ( skříňka)."
  • Stáník: " Papírový sněhulák ( na stolečku) padá, protože taje!"
  • Kačenka na zahradě žádá asistentku Ivanku, aby ji ukázala, jak se jezdí na "lopatě" po zasněženém kopci. Ivanka:" Tak pojď, já ti ukážu, jak se na lopatu sedá."
  • Děti v první třídě dělají vlak z křesílek a židlí. Nelinka posune Míšu dopředu. Míša: "Kam jedu?"
  • Asistentka svléká Elišce  svetr, který přes hlavu nejde. Asistentka: "Kdepak jsi?" Eliška: "Nejsem.."
  • Jáchym: "Babice Zimice  a dědek Lednička." - při vynášení Babice Zimice
  • Nový Kuba chce malovat štětcem: "Já chci taky malovat tím koštětem!"
  • Kačenka se Samíkem si hrají na maminku a tatínka. Jdou nakoupit a Kačenka chce koupit parfém. Samík říká:"No, ale zaplatit si to musíš sama!Já Ti to furt platit nebudu..."
  • Baruška chtěla bonbon:"Paní učitelko, dej mi prosím bonbon." "Nedám, Baruško, nemám." Baruška nato: "Paní učitelko moje nejmilovanější, prosím dej mi bonbon!"
  • Anička má vyrážku na obličeji a říká: "To bude asi nějaká podrážka."

• Charlottka přišla do školky v šatičkách:"Já jsem Popelka!" Učitelka:"A kdo je Tvůj princ?" "Tatínek, on je rytíř!!"
  • Milánek:"Můj táta má v hlavě železo." Paní učitelka: " To měl asi nějakou nehodu, viď?" "Ne, on tam má železo, všude." "Ne Milánku, má tam taky mozek. Aby mohl myslet." Milánek: " Můj táta myslí tím železem...."
  • Ve druhé třídě větráme,jsou otevřená všechna okna, bouchnou dveře a Matyáš říká: "Je tady asi nějaký průjem..." ( průvan)

oblačno 9 °C 1 °C
středa 20. 3. jasno 10/0 °C